Strona głównaO firmie...Media o NasZ KOLONII DO SOPOTU Nowy...
Z KOLONII DO SOPOTU Nowy Członek Rady Nadzorczej ATENY
Michael Theilmeier, przedstawiciel jednego z największych reasekuratorów świata, od 01 marca 2009 został powołany do Rady Nadzorczej ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z o.o.

ATENA, firma informatyczna od kilkunastu lat działająca w Sopocie, jest dostawcą rozwiązań IT dla usług finansowych. Dotychczas spółka specjalizowała się w rozwiązaniach tworzonych pod kątem specyfiki branży ubezpieczeniowej. Obecnie jest aktywna także na rynkach wschodnich.

 

- Możliwość współpracy z menedżerem o tak bogatych doświadczeniach i wiedzy o międzynarodowym rynku ubezpieczeniowym, jak Michael Theilmeier, doskonale zbiega się z naszymi strategicznymi planami rozwojowymi - podkreśla Piotr Podleśny, Prezes Zarządu ATENY.

 

Michael Theilmeier od 2001 roku pełni funkcję Senior Vice President w Gen Re, jednej z największych firm reasekuracyjnych na świecie. Korporacja ta, z siedzibą w Kolonii, legitymuje się najwyższymi ratingami finansowej wiarygodności i długoterminowej stabilności, przyznawanymi przez czołowe światowe agencje: A.M. Best (A++), Moody's (Aaa), Standard&Poor's (AAA). Gen Re posiada 50 oddziałów w 25 krajach świata, zatrudniając blisko 2000 pracowników.

 

W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych Michael Theilmeier zasiadał w Zarządzie Alte Leipziger Europa Beteiligungsgesellschaft AG. Wcześniej przez prawie dekadę rozwijał swoją karierę w Gerling Group, pracując kolejno na różnych stanowiskach w wielu obszarach działalności firmy. Był zaangażowany między innymi w projekty związane z rozwojem nowych, międzynarodowych rynków ubezpieczeniowych.

 

***
ATENA powstała w 1991 roku w Sopocie.
Specjalnością ATENY są kompleksowe rozwiązania IT dla sektora ubezpieczeniowo-finansowego, w tym towarzystw ubezpieczeń, pośredników ubezpieczeniowych, banków i instytucji publicznych. Zakres jej usług i produktów stworzonych pod kątem specyfiki tej branży wraz z doradztwem biznesowym jest najszerszy w kraju. Główni klienci to: Grupa Ergo Hestia, Grupa Commercial Union, Gerling, MetLife, AEGON, Allianz, SKOK oraz TAS na Ukrainie.
www.atena.pl

Copyright 2016 Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.