Strona głównaO firmie...Media o NasATENA i jej przestrzeń...
ATENA i jej przestrzeń możliwości na fali wzrostu – kalendarium dokonań spółki za 2008 rok i plany na przyszłość
Sopot, 19 stycznia 2009 - ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie - lider na polskim rynku ubezpieczeń – 2008 rok zamknęła najwyższym od początku istnienia wynikiem finansowym ponad 60 mln zł przychodu.
W ciągu 3 ostatnich lat przychód ATENY podwoił się, a zatrudnienie wzrosło z niespełna 200 do ponad 320 osób. Liczba zakontraktowanych zamówień spółki i plany poszerzenia oferty produktowej mają przełożyć się na dalszy wzrost zatrudnienia w 2009 roku o ok. 15%.

 

- Cele ATENY zakładają dostawę elastycznych rozwiązań IT, konsulting procesów biznesowych oraz otwarcie na nowe segmenty rynku, przede wszystkim oferty dla rynku ubezpieczeń zdrowotnych - mówi Piotr Podleśny, prezes ATENY. W kreacji nowych rozwiązań informatycznych i standardów dla ubezpieczeń wspomagać nas będzie doświadczony na rynku międzynarodowym partner z Niemiec, firma MSG. W biznesie chcemy osiągnąć pozycję największego kompleksowego dostawcy usług IT dla ubezpieczeń - deklaruje prezes Podleśny i równocześnie podkreśla, że już teraz kompetencje specjalistów ATENY i ilość wdrożeń rozwiązań ubezpieczeniowych nie mają sobie równych.

 

Rynek informatyki ubezpieczeniowej kieruje się własnymi prawami, nieco odmiennymi od innych segmentów informatyki. W pełnym zrozumieniu dla specyfiki ubezpieczeń i z szacunkiem dla ich potrzeb ATENA projektuje systemy i rozwiązania, które wspomagają efektywność towarzystw ubezpieczeniowych i wspierają tworzenie przewagi konkurencyjnej. Służą one ich pracownikom i współpracownikom, zwiększają także komfort ich klientów.

Najważniejsze dokonania ATENY w 2008 roku:

 

Grudzień

 • ATENA przygotowuje i przeprowadza import bazy danych do aplikacji obsługi członków połączonych funduszy - Otwartego Funduszu Emerytalnego Skarbiec Emerytura z AEGON Otwartym Funduszem Emerytalnym do systemu informatycznego w AEGON PTE S.A.

 

Listopad

 • ATENA wspiera kolejny Międzynarodowy Kongres Kadry od strony IT występując w roli sponsora. Uczestnikom w Warszawie prezentuje na żywo system KALLISTO - flagowy produkt do wsparcia informatycznego decyzji HR.
 • ATENA podpisuje umowę o bezpośrednim partnerstwie ze spółką MSG AG, czołowym dostawcą kompleksowych rozwiązaniach IT dla sektora finansowo-ubezpieczeniowego w Niemczech. Jest to pierwsza umowa obu spółek, której celem jest osiągnięcie pozycji największego kompleksowego dostawcy usług IT dla ubezpieczeń. Zakres umowy obejmuje współpracę nad stworzeniem nowego portfela usług i wspólnej oferty dla dużych, złożonych projektów na rodzimych rynkach oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Niemiecki partner ma oddziały na całym świecie i działa również w branży motoryzacyjnej i usług medycznych.

 

Październik

 • ATENA sponsoruje wystawy Tomasza Tomaszewskiego „rzut bertem" z premierą w Warszawie, a następnie w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.
 • ATENA rozwija dwuletnią współpracę z Grupą SKOK. Ubezpieczeniową hurtownię danych URANOS i platformę integracyjną JAZON uzupełnia zintegrowany system informatyczny PARTENON. Rozwiązanie zapewnia kompleksowe przetwarzanie informacji techniczno-ubezpieczeniowej na wszystkich poziomach obiegu dokumentacji przy obsłudze umów ubezpieczeniowych.

 

Wrzesień

 • Po raz drugi ATENA bierze udział w VII Międzynarodowej Konferencji Ubezpieczeniowej w Jałcie, która zgromadziła ekspertów ubezpieczeniowych i IT z 31 krajów z całego świata
 • Rozpoczęcie projektu wdrożenia systemu CRM Corpo do ubezpieczeń korporacyjnych w Ergo Hestia. Rozwiązanie opiera się na technologii Microsoft Dynamics CRM w wersji 4.0 i w sposób unikatowy łączy wiedzę ubezpieczeniową i informatyczną specjalistów ATENY zapewniając wsparcie procesów kluczowych związanych z pozyskaniem klienta oraz przygotowaniem i negocjacjami ofert ubezpieczeniowych, zawierania umów ubezpieczeń oraz ich kontynuacji z klientami korporacyjnymi.


Sierpień

 • Ultimate Fashion, zarządzająca markowymi sklepami z odzieżą w całej Polsce, wykorzystuje system KALLISTO do wspomaga zarządzania personelem i bazą potencjalnych pracowników. Produkt ATENY jest uniwersalny i oprócz sektora finansowego doskonale sprawdza się w świecie zakupów branży odzieżowej.

 

Lipiec

 • ATENA zajmuje drugie miejsce wg rankingu Teleinfo 500 - już po raz kolejny znajduje się w krajowej ścisłej czołówce w kategorii „największych dostawców rozwiązań informatycznych dla ubezpieczeń i funduszy emerytalnych".

 

Czerwiec

 • Rozpoczynają się warsztaty fotograficzne dla pracowników ATENY, pasjonatów fotografii, a ich efektem jest wystawa i wieloplanszowy kalendarz spółki na 2009 rok.

 

Maj

 • ATENA bierze udział w XI Kongresie Brokerów w Mikołajkach jako Partner Technologiczny Organizatora. Nowością spotkania jest prezentacja systemu DEMETER, aplikacji opracowanej z myślą o zarządzaniu sprzedaży w multiagencji ubezpieczeniowej.
 • Informatycy ATENY są twórcami portalu informacyjnego dla miasta Sopot z funkcjonalnością e-Gminy. Wdrożenie „obywatelskiego IT bez podpisu elektronicznego" jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce, które pod jednym dachem integruje sprawy urzędowe i łączy lokalną społeczność wokół turystyki i oświaty.

 

Kwiecień

 • ATENA uczestniczy w VII edycji Kongresu Kadry w Warszawie i wspólnie z klientem prezentuje wdrożenie systemu informatycznego KALLISTO do usprawnienia procesu oceny okresowej pracowników firmy Allianz.
 • Szybsze tempo i precyzja rozliczania prowizji ubezpieczeniowych są efektem dedykowanego rozwiązania ATENY OLIMP dla sieci sprzedaży AEGON Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie SA.

 

Marzec

 • ATENA rozpoczyna 3-miesieczny program promocji swojej marki pracodawcy podczas dni kariery AIESEC w Gdańsku oraz uczestniczy w targach pracy i prowadzi warsztaty m.in. podczas Trójmiejskich Targów Pracy i Seminarium Biznesu i Nowych Technologii NetVision8.

 

Luty

 • ATENA prezentuje demo autorskiego produktu DEMETER jako system IT wspierający sprzedaż ubezpieczeń indywidualnych poprzez sieć bankową podczas III edycja konferencji Bancassurance w Warszawie.
 • System IT na raty! ATENA rozpoczyna współpracę z Europejskim Funduszem Leasingowym i uruchamia sprzedaż swoich produktów i usług poprzez leasing. Nowa oferta kierowana jest zarówno do mniejszych rozwijających się multiagencji jak i do dużych korporacji.

 

Styczeń

 • Ogólnopolska sieć doradców finansowo-ubezpieczeniowych KONZEPTION zamawia w ATENIE nowoczesny system wspomagający sprzedaż on-line.

 

-----------------------------------
ATENA powstała w 1991 roku w Sopocie.
Specjalnością ATENY są kompleksowe rozwiązania IT dla sektora ubezpieczeniowo-finansowego, w tym towarzystw ubezpieczeń, pośredników ubezpieczeniowych, banków i instytucji publicznych. Zakres jej usług i produktów stworzonych pod kątem specyfiki tej branży wraz z doradztwem biznesowym jest najszerszy w kraju. Główni klienci to: Grupa Ergo Hestia, Grupa Commercial Union, Gerling, MetLife, AEGON, Allianz, SKOK oraz TAS na Ukrainie.
www.atena.pl

Copyright 2016 Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.