NOWY KLIENT ATENY - System informatyczny w świecie zakupów
KALLISTO, informatyczny autorski system wspierający procesy personalne
w przedsiębiorstwie, zostanie wykorzystany w firmie, która zarządza markowymi sklepami z odzieżą w całej Polsce. Poprzez umowę z nowym klientem, Ultimate Fashion Sp. z o.o., ATENA wchodzi na nowy dla siebie rynek handlu i usług. Jest to możliwe dzięki dużej elastyczności oferowanego rozwiązania IT.
26 sierpnia 2008 r. ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z o.o. podpisała z Ultimate Fashion Sp. z o.o., spółką wchodzącą w skład Grupy Empik Media&Fashion, umowę dotyczącą wdrożenia systemu KALLISTO, który wspomaga zarządzanie personelem i bazą potencjalnych pracowników. Ultimate Fashion zatrudnia kilkuset pracowników i kieruje ponad setką sklepów w całej Polsce. W jej portfolio są takie marki jak: Esprit, Wallis, River Island, Mango, Mexx, Palmers, Aldo oraz Hugo Boss.


Opracowany przez specjalistów ATENY system KALLISTO wspiera wszystkie zachodzące w przedsiębiorstwie - bez względu na branżę - procesy związane z działem personalnym. Obejmuje obszary od ewidencji pracowników i opisu stanowisk, przez analizę efektywności zatrudnionych osób, po planowanie zawodowego rozwoju każdej z nich. Baza kandydatów - integralny element systemu KALLISTO - zostaje zintegrowana z serwisem internetowym firmy, w którym znajdują się formularze aplikacyjne. Pozwala sprawnie znaleźć osobę, która np. deklaruje chęć zawodowej przeprowadzki na drugi koniec kraju i zna biegle określone języki obce.


W branży naszego nowego klienta sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie zwłaszcza w zakresie rekrutacji. Otwierane są nowe sklepy w różnych miastach Polski, ciągle poszukiwani są nowi ludzie do pracy - zauważa Marcin Pietraszko z ATENY. - Rekrutacja jest bardzo absorbującym zadaniem dla działu personalnego, a system Kallisto umożliwi gromadzenie kompleksowych danych o kandydatach i szybkie wyszukiwanie tych, którzy spełniają złożone kryteria naboru.


Nie tylko w zakresie rekrutacji, ale także w ramach pozostałych obszarów zarządzania personelem podstawowe korzyści zastosowania systemu KALLISTO to automatyzacja i standaryzacja wielu rutynowych działań. Dzięki temu specjaliści do spraw zarządzania zasobami ludzkimi zyskują czas potrzebny im na inne, kreatywne aktywności w tej dziedzinie.

KALLISTO pozwala na automatyczne generowanie raportów indywidualnych i zbiorczych, tak by realizować zarówno indywidualne potrzeby pracowników, jak i cele przedsiębiorstw i instytucji. System KALLISTO to informatyczne wsparcie dla dobrych decyzji personalnych. System ATENY jest prosty w obsłudze, a jego szczegółowa konstrukcja może być dostosowana do specyfiki konkretnej firmy, która zdecyduje się z niego korzystać.

***
ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z o.o. powstała w 1991 roku w Sopocie. Firma specjalizuje się w tworzeniu kompleksowych rozwiązań biznesowych wspierających działalność instytucji finansowych. Firma oferuje najszerszy w Polsce zakres usług i produktów stworzonych dla branży ubezpieczeniowej. ATENA jest drugim w Polsce dostawcą specjalistycznych rozwiązań IT dla ubezpieczeń i funduszy emerytalnych (ranking TELEINFO500, lipiec 2008). Więcej na www.atena.pl .

Copyright 2016 Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.