Nowy klient ATENY: KONZEPTION SA
Zespół ATENY stworzy kompleksowe rozwiązanie IT dla spółki KONZEPTION, lidera branży doradztwa finansowo - ubezpieczeniowego w Polsce.
Ogólnopolska sieć doradców KONZEPTION otrzyma dostęp do nowoczesnego systemu wspomagającego sprzedaż. Podejmując tę współpracę, ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z o.o. umacnia swoją pozycję na rynku technologicznego wsparcia dedykowanego dużym pośrednikom finansowym.

 

W ciągu roku specjaliści ATENY opracują system webowy (internetowy) składający się
z funkcjonalnie sprzężonych z sobą dwóch modułów. Jeden z nich będzie wspierać działalność głównego biura KONZEPTION w Tychach, drugi zaś - jego ogólnopolską sieć doradców. Umowę w tej sprawie podpisano 11 stycznia 2008 roku.  

  • Współpraca z firmą KONZEPTION SA wpisuje się w naszą strategię rozwoju na rynku pośredników finansowych, w tym ubezpieczeniowych. To naturalny krok w działalności ATENY, która od wielu lat ściśle współpracuje z towarzystwami ubezpieczeniowymi - mówi Piotr Podleśny, Prezes Zarządu ATENY. - Dogłębna znajomość tej branży stanowi naszą przewagę konkurencyjną.

 

ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z o.o. już po raz trzeci z rzędu zajęła trzecią pozycję wśród największych dostawców rozwiązań informatycznych dla ubezpieczeń i funduszy emerytalnych w Polsce w rankingu TELEINFO.

  • Mamy za sobą wiele udanych projektów zrealizowanych wspólnie z ubezpieczycielami, czyli „producentami" oferty ubezpieczeniowej. Dlatego rozumiemy potrzeby ich dystrybutorów - dodaje Marcin Kusznier, Wiceprezes Zarządu ATENY. - W obu obszarach działalności występują elementy, które stwarzają podobne wyzwania dla technologii, takie jak funkcjonowanie rozproszonej sieci, która musi na bieżąco rozliczać się z centralą.

 

Nowy klient ATENY, KONZEPTION SA jako lider doradztwa finansowo - ubezpieczeniowego działa na polskim rynku od 1990 roku i współpracuje z kilkunastoma instytucjami finansowymi. Sieć sprzedaży KONZEPTION to ponad trzystu doradców w całej Polsce oferujących klientom, indywidualnym i korporacyjnym, kilkadziesiąt różnych produktów finansowo-ubezpieczeniowych. Narzędzie, które przygotuje dla nich ATENA, będzie wsparciem w sprzedaży ubezpieczeń, między innymi w zakresie kompletności i poprawności danych, przygotowywania wydruków, obliczania
i rozliczenia składki oraz inkasa. Udostępni ono również pełną ewidencję klientów i zawartych umów. Da także możliwość efektywnego sporządzania bieżących raportów i wymiany danych.

 

Główne biuro KONZEPTION w Tychach otrzyma natomiast dostęp on-line w trybie rzeczywistym do wysokiej jakości danych o prowadzonej sprzedaży. Rozwiązanie umożliwi też obsługę kluczowych procesów back-office w Spółce. Rozwiązanie, jakie powstanie w ATENIE, opiera się na założeniu, by wspierając obieg danych związanych z dystrybucją` usług finansowych, w maksymalnie możliwy sposób standaryzowało towarzyszące jej procedury. Nie bez znaczenia pozostaje również wpływ na wizerunek doradców finansowo-ubezpieczeniowych, dysponujących na co dzień wydajną
i nowoczesną technologią.

 


ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z o.o. działa na rynku kompleksowych rozwiązań biznesowych i informatycznych od 1991 roku.
KONTAKT: Monika Matuszewska-Bulińska, PR Manager, Tel. +48601511243, email: monika.matuszewska@atena.pl ; www.atena.pl

KONZEPTION SA z siedzibą w Tychach przy Al. Piłsudskiego 12 www.konzeption.pl
KONTAKT: Sylwia Ziętara, Biuro Marketingu i Komunikacji, Tel. +48694448524, email: sylwia.zietara@konzeption.pl ; www.konzeption.pl

Copyright 2016 Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.