Strona głównaO firmie...Media o NasŁatwiej kupisz polisę...
Łatwiej kupisz polisę - www.ekonomia.rp.pl - 2015-01-20
Atena Usługi Informatyczne i Finansowe wesprze polski oddział AIG w obsłudze sprzedaży w oparciu o rozwiązanie Cumulus.

- Nowoczesna platforma przeznaczona dla pośredników ułatwi dystrybucję polis AIG oraz przyspieszy proces ich kwotowania – czytamy w komunikacie. - Tym samym wpłynie również na dalszy rozwój współpracy firmy z partnerami biznesowymi oraz poprawi dostępność oferty ubezpieczeniowej AIG. Proces wdrożenia systemu Cumulus rozpocznie się w styczniu br. Uruchomienie platformy dla wybranych partnerów biznesowych planowane jest na kwiecień 2015 r.

 

Cumulus został przygotowany przez specjalistów ze spółki Logisfera Nova, pozwoli on na kompleksowe wsparcie procesu dystrybucji ubezpieczeń przez partnerów biznesowych AIG. Celem zmian - jak zapewnia spółka - jest przede wszystkim dalsze ułatwienie dostępu do oferty AIG oraz skrócenie czasu przetwarzania informacji, niezbędnych do zawarcia umowy ubezpieczenia. Ponadto, dzięki systemowi Cumulus ma zostać usprawniony proces zarządzania obsługą klientów, co wpłynie korzystnie na jego jakość.

 

- Co równie ważne - tłumaczy AIG - funkcjonalność nowego narzędzia umożliwiać będzie równoczesną obsługę wielu rodzajów ubezpieczeń. W momencie uruchomienia platformy możliwe będzie zarządzanie za jej pośrednictwem procesem dystrybucji kilku flagowych produktów AIG.

 

Marta Wojtas, analityk biznesowy i menadżer projektu, AIG zaznacza w komentarzu, że wdrożenie rozwiązania informatycznego Ateny to przede wszystkim kolejny krok w kierunku poszerzania naszej współpracy z partnerami biznesowymi. - Dzięki platformie Cumulus będziemy mogli znacząco ułatwić proces udostępniania klientom naszej oferty ubezpieczeń. Ze swojej strony skupimy się natomiast na dalszym rozwoju produktów dla klientów korporacyjnych i indywidualnych - zaznacza. - Wybraliśmy rozwiązanie Ateny ze względu na jego nowoczesną architekturę i funkcjonalność, a także elastyczność i kompleksowość oferowanych usług posprzedażowych, które świadczyć nam będzie Atena. Cieszymy się, że mamy po swojej stronie partnera, który ma już duże doświadczenie m.in. w kanale bankassurance, i który umożliwi nam uwzględnienie sugestii naszych partnerów już w fazie koncepcyjnej, kiedy prototypowany będzie finalny interfejs narzędzia - dodaje Wojtas. W przygotowaniach do wdrożenia nowego systemu wezmą udział również współpracujący z AIG pośrednicy, którzy będą mogli zaprezentować swoje potrzeby i sugestie związane z działaniem platformy w fazie projektowania jej interfejsu.

 

Platforma Cumulus, stworzona przez spółkę Atena, zostanie dopasowana do potrzeb AIG i pośredników. Zaletą systemu jest niewątpliwie prostota jego obsługi, a także równoczesne zachowanie wszelkich funkcjonalności niezbędnych do pośrednictwa w procesie dystrybucji ubezpieczeń.

 

Tomasz Skalski, Dyrektor Biura Sprzedaży Atena oceniając współpracę zaznacza, że kolejne, międzynarodowe towarzystwo ubezpieczeń wybrało rozwiązanie do wsparcia procesów sprzedażowych. - Traktujemy to jako docenienie naszych kompetencji i długoletnich doświadczeń w zakresie wsparcia sprzedaży w kanale partnerskim - wyjaśnia. Wdrożenie platformy zostanie również poprzedzone szkoleniami dla brokerów, które odbywać się będą w ramach kolejnej, wiosennej edycji Akademii AIG, czyli inicjatywy wspierającej rozwój przywództwa i umożliwiającej dzielenie się wiedzą z grupą partnerów biznesowych spółki.

 

czytaj całość w serwisie: www.ekonomia.rp.pl

Copyright 2016 Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.