Strona głównaO firmie...Media o NasBankowo-Ubezpieczeniowa...
Bankowo-Ubezpieczeniowa transformacja, czyli jak udoskonalić złożony model operacyjny? - Miesięcznik Ubezpieczenieowy - 2014-09-01
Zmiany rynku bancassurance wymuszają konieczność zwiększenia transparentności produktu dla klienta oraz stałego usprawniania relacji między bankiem i towarzystwem ubezpieczeń, powiązanym najczęściej z wieloma dystrybutorami. Odpowiedzią na usprawnienie tego modelu operacyjnego, który od zawsze budowany był w oparciu o elastyczność, jest rozwiązanie określane mianem Platformy Hybrydowej.


PASYWNA TRANSFORMACJA

 

Pierwsze ubezpieczenia bancassurance sprzed 15 lat byty sporym wyzwaniem dla towarzystw ubezpieczeniowych (TU). Polisy zawierano głównie w core-systemach bankowych, a TU otrzymywało co miesiąc dane o nowych ubezpieczeniach. Początkowo w kooperacji bank - TU dominowała prosta obsługa plików i zapis w repozytoriach danych towarzystwa. Struktury systemów polisowych nie pozwalały na ich przetwarzanie, co stwarzało problemy z raportowaniem, zarządzaniem ewidencjami i analizą kumulacji ryzyka. Przejście do kolejnego etapu obsługi bancassnrance było efektem proaktywnycli działań banków, próbujących tworzyć własne środowiska i integrować je z TU.

 

Czytaj całość artykułu Grzegorza Koziróga - Product Managera, Architekta Biznesowego Ateny w pliku PDF.

Copyright 2016 Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.