Strona głównaO firmie...Media o NasYoung Project Management...
Young Project Management Program - pracaikariera.pl - 2014-03-12
Young Project Management Program jest corocznym projektem powstałym z inicjatywy International Project Management Association Polska, organizowanym już od 13 lat przez studentów Politechniki Gdańskiej, zrzeszonych w kole naukowym Project Management oraz przez organizację Young Crew.

W obecnym roku akademickim odbędzie się 14 edycja tego wydarzenia. Poprzednie odsłony wyłoniły ponad 160 laureatów. Dzięki tej inicjatywie wielu finalistów odbyło już płatne praktyki w firmach na stanowisku asystenta kierownika projektu co stało się dla nich przepustką do kariery w świecie Zarządzania Projektami - część z nich realizuje się w tych firmach do dziś. Przykładowe firmy w jakich laureaci mieli okazję sprawdzić swoje siły na stanowisku asystenta Project Managera to: ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe S.A., Sescom S.A., Gdańsk Lech Walesa Airport, DCT Gdańsk S.A., Carlsberg Polska Sp. z o.o. czy Carrywater Consulting Sp. z o.o.

 

Co odróżnia YPMP od wielu innych konkursów, to ścisłe ukierunkowanie na dziedzinę Zarządzania Projektami. Jest to jeden z najbardziej znanych konkursów dla zdolnych i ambitnych studentów z całej Polski, o szczególnych predyspozycjach do zawodu Project Managera. Konkurs realizuje założenie, w którym Polscy Project Managerowie staną się cenionymi pracownikami na tle zagranicznych konkurentów. Finał projektu odbywa się w maju, od 11 marca można się zgłaszać do konkursu wysyłając referat na temat związany z zarządzaniem projektami. Nadesłane prace będą analizowane przez specjalistów IPMA Polska. Wybrane prace zostaną opublikowane 25 kwietnia. Autorzy najlepszych referatów zostaną zaproszeni do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się w maju w Gdańsku. Na tym etapie finaliści będą mieli okazję aby wykazać swój potencjał w różnych testach (m.in Assessment Centre, testy analityczne) oraz odbędą rozmowy kwalifikacyjne z potencjalnymi praktykodawcami.

 

Young Project Management Program to doskonała okazja do postawienia pierwszych kroków w Zarządzaniu Projektami. Wielu kierowników projektów pracujących aktualnie w firmach w Trójmieście oraz w innych miastach Polski wzięło udział w tym konkursie na początku swojej drogi zawodowej.

 

Czytaj artykuł w wersji pdf

Copyright 2016 Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.