Quality of Service w sieciach teleinformatycznych

Tradycyjne rozwiązania telekomunikacyjne wymagały zastosowania wielu niezależnych mediów transmisyjnych do przenoszenia różnych usług. Nowoczesny model sieci konwergentnych pozwala na przenoszenie ich z wykorzystaniem jednej sieci transmisji danych. Zdecydowanie zmniejsza to nakłady finansowe potrzebne do tej pory na utrzymanie kilku łączy telekomunikacyjnych od różnych dostawców.

 

Aby różne rodzaje usług mogły ze sobą koegzystować w jednej sieci wymagane są zaawansowane mechanizmy zachowania jakości. Zwłaszcza usługi takie jak przesyłanie głosu czy wideo są szczególnie wrażliwe na wszelkie zakłócenia w pracy sieci. Atena posiada doświadczenie w tworzeniu i implementacji polityk zachowania jakości usług w dużych sieciach, a nasi inżynierowie są w stanie przygotować i uruchomić je nawet w najbardziej wymagających środowiskach.

 

Odpowiednio przygotowana i wdrożona polityka zachowania jakości usług (QoS) pozwala na optymalne i bezkonfliktowe przesyłanie danych między użytkownikami, w krytycznych momentach przyznając więcej pasma dla najważniejszych usług kosztem usług mniej istotnych.

 

Copyright 2016 Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.