Strona głównaIBM Security Qradar SIEM
IBM Security Qradar SIEM
IBM Security QRadar SIEM konsoliduje źródłowe dane o zdarzeniach z tysięcy urządzeń i aplikacji rozproszonych w sieci. Przeprowadza natychmiastową normalizację i korelację surowych danych, aby odróżnić rzeczywiste zagrożenia od fałszywych alarmów. Opcjonalnie oprogramowanie to może współpracować z serwisem IBM Security X-Force Threat Intelligence, który udostępnia listy potencjalnie szkodliwych adresów IP, w tym hostów ze szkodliwym oprogramowaniem, źródeł spamu i innych zagrożeń. IBM Security QRadar SIEM może także korelować słabe punkty zabezpieczeń systemów z danymi o zdarzeniach i aktywności sieci, co pomaga w określaniu priorytetów incydentów dotyczących zabezpieczeń.

 

 

IBM Security QRadar SIEM:

 

  • Zapewnia widoczność bieżących informacji o stanie bezpieczeństwa, które aktualizowane są w czasie bliskim rzeczywistemu i pomagają w wykrywaniu zagrożeń oraz określaniu ich priorytetów, a tym samym w monitorowaniu całej infrastruktury informatycznej.
  • Ogranicza liczbę alertów i określa ich priorytety, pomagając ukierunkować ewentualne dochodzenia na praktycznie użyteczną listę podejrzanych incydentów.
  • Umożliwia bardziej efektywne wykrywanie zagrożeń i reagowanie na nie, a przy tym generuje szczegółowe raporty o dostępie i aktywności użytkowników.
  • Pomaga inteligentnie chronić środowiska chmurowe.
  • Generuje szczegółowe raporty o dostępie do danych i aktywności użytkowników ułatwiające spełnienie wymagań formalno-prawnych.
 
Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa danych, łatwości ich archiwizacji oraz niezawodność całej infrastruktury wymaga użycia równie niezawodnych rozwiązań w zakresie serwerów i pamięci masowych. Dlatego ATENA poleca swoim klientom stosowanie technologii serwerowych IBM POWER współpracujących z macierzami IBM Storwize. Platforma IBM Power Systems i pamięć masowa IBM tworzą bezpieczną i niezawodną podstawę infrastruktury systemów korporacyjnych. Serwery Power Systems oraz systemy pamięci masowej IBM System Storage DS8000, IBM XIV i Storwize V7000 oraz Storwize V7000 Unified mają wbudowane funkcje zwiększające niezawodność, dostępność i łatwość serwisowania (RAS). Takie połączenie technologii i oprogramowania daje w efekcie infrastrukturę wydajną i niezawodną. 

 

 

 

 

Mariusz Goś Dyrektor Biura Usług IT
Usługi świadczone przez Atenę są realizowane w oparciu o dobre praktyki, standardy i zalecenia zawarte w bibliotece ITIL ® (Information Technology Infrastructure Library). Takie podejście gwarantuje naszym Klientom wysoką jakość i bezpieczeństwo poprzez utrzymanie gwarantowanych wskaźników SLA (Service Level Agreement).

Przejmując pełną lub częściową obsługę informatyczną u naszych Klientów, Atena umożliwia Klientowi koncentrację na jego podstawowej działalności biznesowej. Tym samym wspiera innowacyjność w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

  

Wszelkie zapytania ofertowe prosimy kierować do Biura Sprzedaży

 

 

Copyright 2016 Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.