Atena.Aztec Reader
Atena.Aztec Reader to rozwiązanie służące do odczytu danych zawartych w polskich dowodach rejestracyjnych pojazdów, zaszyfrowanych w dwuwymiarowym kodzie kreskowym Aztec.

Kody Aztec umieszczane są na ostatniej stronie dowodu rejestracyjnego. Odczyt dotyczy wszystkich dowodów rejestracyjnych, włączając samochody ciężarowe, motocykle, przyczepy itd.

 

W pełni bezpieczne dane osobowe

Bezpieczne dane osobowe

Atena.Aztec Reader nie przechowuje danych osobowych.

Komponent Atena.Aztec Reader nie przetwarza, nie przechowuje ani fizycznie nie zapisuje danych osobowo-adresowych ani żadnych innych danych z dowodu rejestracyjnego.
Wyjątkiem jest odczyt za pomocą urządzenia mobilnego, który w postaci zaszyfrowanego ciągu znaków ASCII oczekuje na wywołanie z komponentu webowego w tymczasowym buforze odczytów. Zaszyfrowany ciąg zostaje bezpowrotnie usunięty po upłynięciu 30 minut od pojawienia się w buforze.


Oszczędność czasu

Oszczędność czasu

Atena.Aztec Reader automatyzuje czynności związane z wypełnianiem formularzy webowych. Wystarczy zeskanować kod, a dane wypełnią się automatycznie.

Nie trzeba już wpisywać ich ręcznie.

 

Łatwa personalizacja

Personalizacja

Atena.Aztec Reader pozwala użytkownikom dostosować wygląd rozwiązania, w tym np. jego kolorystykę, do indywidualnych upodobań lub standardów firmowych. Wersja demo jest dostępna bez ograniczeń. Można ją przetestować na stronie http://aztec.atena.pl.


Odczyt danych

Odczyt danych

Atena.Aztec Reader odczytuje wszystkie dane zapisane na „zewnętrznych" stronach dowodu rejestracyjnego:

  • dane pojazdu,
  • dane osobowo-adresowe właściciela pojazdu,
  • dane osobowo-adresowe posiadacza dowodu rejestracyjnego,
  • organ wydający dowód rejestracyjny.

Jak działa model usługowy?

Atena.Aztec Reader udostępniony jest w modelu Software as a Service (SaaS). Opłata za korzystanie z komponentu uzależniona jest od liczby odczytów dokonanych w ciągu miesiąca i naliczana po wykorzystaniu puli darmowych odczytów.


Atena.Aztec Reader

  • Oszczędność czasu
  • Odczyt kompletnych danych
  • W pełni bezpieczne dane osobowe
  • Łatwa personalizacja

 

 

Przyjazne technologie

  • Atena.Aztec Reader można osadzić w dowolnej aplikacji webowej lub natywnej mobilnej, na zasadzie wtyczki wewnątrz innej aplikacji. Aplikacja webowa wymaga zainstalowania w przeglądarce wtyczki Microsoft Silverlight, w wersji co najmniej 5, którą można pobrać ze strony udostępnianej przez Microsoft. Do obsługi urządzeń zewnętrznych (skaner, czytnik kodów kreskowych) potrzebny jest też dodatkowy sterownik pozwalający na dostęp do nich z poziomu przeglądarki.

Pewna licencja

  • Atena.Aztec Reader sam rozpoznaje użytkowników licencji. Do każdej z nich generowany jest unikalny kod, którego należy użyć przy osadzaniu rozwiązania na własnej stronie internetowej.
Copyright 2016 Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.