O firmie

Atena projektuje, wdraża i integruje kompleksowe systemy informatyczne dla biznesu. Specjalizuje się w zarządzaniu dużymi projektami wdrożeniowymi.


Doskonaląc metody wdrożeniowe, Atena czerpie z doświadczeń i kompetencji zdobytych podczas pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami IT dla wielu firm i instytucji w Polsce. Ze zrozumieniem specyfiki każdej z nich, opracowuje własne rozwiązania „pod klucz" z zakresów back-office, front office, middleware oraz business intelligence. Ponadto jest partnerem światowych liderów IT, w tym SAP i Microsoft.


Spółka działa od 1991 roku. Od początku jest związana z Sopotem i grupą towarzystw ubezpieczeniowych Ergo Hestia. W ciągu dwóch dekad sektor ten przeszedł potężne zmiany, w każdej sferze swojej działalności. Aktywnie uczestniczyła w nich także Atena, angażując się w technologiczne aspekty rozwoju biznesu asekuracyjnego.


Atena wypracowała własną metodologię współpracy z klientem. Jej zespół nauczył się rozpoznawać, nazywać i rozumieć procesy biznesowe. Dąży do perfekcji w zarządzaniu kompleksowymi projektami. Wysokie kompetencje w tej dziedzinie gwarantują, że wdrożenie najbardziej zaawansowanego przedsięwzięcia informatycznego może przebiegać bezpiecznie, terminowo, doprowadzając do realizacji założonych celów.

 

Copyright 2016 Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.